Суддя-пенсіонер із сумнівною нерухомістю подався до Верховного суду

0

Суддя-пенсіонер із сумнівною нерухомістю подався до Верховного суду
Суддя-пенсіонер із сумнівною нерухомістю подався до Верховного суду

Активісти громадської організації PROSUD досліджують біографії кандидатів, що претендують на роботу у оновленому Верховному суді. Виявляється, що до нової структури прагнуть потрапити навіть ті судді, які встигли піти на пенсiю.

Більшість суддів що претендують на посаду судді нового Верховного суду, є діючими суддями. Однак трапляються й ті, що вже встигли побути на пенсії, а тепер вирішили повернутися служити Феміді.

Знайомтесь, екс-суддя Вищого адміністративного суду – Сірош Микола Васильович. Микола Сірош почав свою кар’єру 1983-го року з посади судді Дніпровського районного суду. 2003 року Миколу Васильовича призначають суддею Вищого адміністративного суду, де він пропрацював 13 років, 2016-го подавши заяву про відставку. 22 вересня 2016 року Верховна рада України задовольняє заяву та звільняє Миколу Сіроша з посади. Однак уже за кілька місяців Микола Сірош вирішує повернуться до судочинства та подає свою кандидатуру на посаду судді нового Верховного суду. Ми вирішили перевірити з чим може бути пов’язана зміна планів судді Сіроша. Тим більше, за інформацією деяких ЗМІ прізвище Сіроша є в списку суддів, уже затвердженому президентом до нового ВСУ.

Суддя-пенсіонер із сумнівною нерухомістю подався до Верховного суду - фото 34394

Аналізуючи декларації Миколи Сіроша за 2013, 2014, 2015 роки, а також декларацію за 2016 рік, заповнену Сірошем уже по звільненню, ми бачимо, що основним доходом родини М.В. Сіроша є його заробітна плата судді. Дружина, згідно декларації, займається незалежною професійною діяльністю, за всі роки маючи дохід не більше 5 тис. грн на місяць. Вказані роки суддя Сірош також регулярно отримує матеріальну допомогу.

Суддя-пенсіонер із сумнівною нерухомістю подався до Верховного суду - фото 34395
Традиційно фактична майнова ситуація судді є значно цікавішою. Згідно е-декларації за 2015 рік суддя користується службовою квартирою площею 222 кв.м в Дарницькому районні Києва.
Суддя-пенсіонер із сумнівною нерухомістю подався до Верховного суду - фото 34396
У декларації за 2016 рік цієї квартири вже нема, однак, квартира такою ж площею у тому ж районні з’являється в декларації сина Миколи Сіроша – Дмитра, який працює суддею в Господарському суді Полтавської області, дата набуття цього приміщення сином – квітень 2015 року, а отже, очевидно, мова йде про одну й ту ж квартиру. Натомість у декларації за 2016 рік самого Миколи Сіроша ми бачимо квартиру площею 90 кв.м. в Києві, яка з 2016 року перебуває у користуванні судді.
Маючи квартиру в Києві, Микола Сірош з 2011 року орендує ще одну квартиру площею 327 кв. м. в елітному селищі Козин поблизу Києва, принаймні це випливає з його декларації.
Суддя-пенсіонер із сумнівною нерухомістю подався до Верховного суду - фото 34397
Згідно державного реєстру майнових прав, квартира в Козині знаходиться по вул. Київській, однак за цією адресою ми знайшли замість багатоквартирного будинку серію дорогих таунхаусів в котеджному містечку «Романово». Це пояснює завелику, як на пересічну квартиру, площу.
Суддя-пенсіонер із сумнівною нерухомістю подався до Верховного суду - фото 34398
Вартість такого таунхаусу становить біля 420 000$, про що свідчить оголошення продажу подібного будинку. Очевидно, що і оренда такого дорогого таунхаусу коштує чимало, однак в декларації судді Сіроша немає інформації щодо будь-яких фінансових видатків, з чого ми припускаємо, що орендує Микола Сірош котедж і квартиру площею 90 кв.м. в Києві безкоштовно.
Цікавою також є і ситуація із майном дружини: згідно декларації Олена Сірош володіє трьома нежитловими приміщеннями: два з них, площею 242 та 380 кв.м., знаходяться у селі Поляниця Івано-Франківської області, третє, площею 80 кв.м. – в Києві.
Суддя-пенсіонер із сумнівною нерухомістю подався до Верховного суду - фото 34399
З реєстру прав на нерухоме майно ми дізнаємося, що нежитловими приміщеннями в Поляниці є готельний комплекс в кількох метрах від підйомників гірськолижного курорту «Буковель».
Звертаємо увагу, що у 2011 році 448 кв.м. землі у Буковелі Сірош О.М. придбала за 44 800 грн., а у 2013 – 500 кв. м. за 50 000 грн., тобто по 1 000 грн. за кв. м. Очевидно, що такі ціни не відповідають дійсності.
Звісно, головне питання - походження коштів на придбання готельної нерухомості в найдорожчому гірськолижному курорті України. Можливо, підприємницька діяльність? Але, відповідно даних реєстру, підприємцем Сірош О.М. стала лише 25.01.2012, тобто вже після набуття у власність першого об’єкта.
У 2013 та 2014 роках вона заробила підприємницькою діяльністю лише по 60 000 грн. Згідно системи Youcontrol, у 2002-2012 роках Олена Сірош очолювала Комунальне підприємство із утримання зелених насаджень Дніпровського району м. Києва. Однак навряд робота в комунальному підприємстві може принести достатньо коштів для купівлі готельного комплексу. Отже, ні офіційно задекларовані доходи від підприємницької діяльності, ні її попередня робота не пояснюють походження коштів на купівлю котеджу у Буковелі.
Ще одне нежитлове приміщення площею 80 кв.м., власником якого є дружина судді, знаходиться в центрі Києва поблизу метро Арсенальна. Зазначена вартість придбання цього приміщення – 166 тис.грн. або трохи більше 20 тис. дол за курсом 2012 року. Однак ціна нерухомості в цьому будинку нині стартує від 2 000$ за 1 кв.м., отже очевидно, що дружині судді вкрай пощастило придбати нерухомість у центрі міста за такою привабливою ціною.
Викликає питання також і рухоме майно судді Миколи Сіроша. Згідно е-декларації за 2015 рік, дружина судді із 2009 року, а сам суддя із 2012-го користуються автомобілями Lexus LX 470 2007 р.в. та Mercedes-Benz 600 SEL 2000 р.в. відповідно
Як бачимо, декларація судді Миколи Сіроша залишила по собі чимало відкритих питань. Також не зрозуміло чому суддя вже за кілька місяців після свого звільнення за власним бажанням раптово вирішує знову повернутися до суддівства. Але незабаром судді Миколі Сірошу доведеться відповісти на ці та інші питання під час співбесіди до нового Верховного суду. Ну а ми активно стежитимемо за цим процесом.
 

Теги статьи:
Распечатать Послать другу
comments powered by Disqus
ОПГ "Фантомас" и "власовщина" на Одесской таможне / 11.07.2017
ОПГ "Фантомас" и "власовщина" на Одесской таможне
Меньше двух месяцев назад Одесская таможня получила официального нового начальни… Подробнее
Моральный инвалид Саблин / 10.07.2017
Моральный инвалид Саблин
Пока депутат Дмитрий Саблин вещает про патриотизм и победу над нацизмом, связанн… Подробнее
Павел Фукс: украино-российский миллиардер, или кочующий аферист из Харькова? ЧАСТЬ 1 / 07.07.2017
Павел Фукс: украино-российский миллиардер, или кочующий аферист из Харькова? ЧАСТЬ 1
В самый разгар «гибридной войны с российским агрессором», о которой регулярно ве… Подробнее
Вячеслав Моше Кантор и борьба с антисемитизмом / 04.07.2017
Вячеслав Моше Кантор и борьба с антисемитизмом
1 июня 2017 года депутаты Европейского парламента одобрили единое рабочее опреде… Подробнее
Рейдерство в тени «Портрета»: рейдер Руслан Демчак отжимает Киев именем Порошенко / 28.06.2017
Рейдерство в тени «Портрета»: рейдер Руслан Демчак отжимает Киев именем Порошенко
Деньги Петра Порошенко фигурируют в схеме отжима бизнеса и недвижимости в центре… Подробнее
Украинский мобильный рынок «захватили» Российские бизнесмены / 26.06.2017
Украинский мобильный рынок «захватили» Российские бизнесмены
Киевстар, Лайф и Водафон принадлежат российским бенефициарам Подробнее
ГАСК назвал опасные незаконные новострои, которые сейчас возводят в Одессе / 24.06.2017
ГАСК назвал опасные незаконные новострои, которые сейчас возводят в Одессе
Сейчас в Одессе строятся десятки незаконных коттеджей и два многоквартирных дома… Подробнее
В офисе бизнесмена Максима Шкиля прошли обыски / 15.06.2017
В офисе бизнесмена Максима Шкиля прошли обыски
В офисе бизнесмена Максима Шкиля (ООО «Первая Логистическая Компания») правоохра… Подробнее
Власти Биаррица подтвердили покупку семьей Путина двух домов на французском курорте / 15.06.2017
Власти Биаррица подтвердили покупку семьей Путина двух домов на французском курорте
Два дома в районе города Биарриц на юге Франции принадлежат семье президента Рос… Подробнее
loading...
Загрузка...
loading...
Загрузка...
Все статьи
Последние комментарии
Наши опросы
Где больше всего бандитов и коррупционеров?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте