Суддя-пенсіонер із сумнівною нерухомістю подався до Верховного суду

0

Суддя-пенсіонер із сумнівною нерухомістю подався до Верховного суду
Суддя-пенсіонер із сумнівною нерухомістю подався до Верховного суду

Активісти громадської організації PROSUD досліджують біографії кандидатів, що претендують на роботу у оновленому Верховному суді. Виявляється, що до нової структури прагнуть потрапити навіть ті судді, які встигли піти на пенсiю.

Більшість суддів що претендують на посаду судді нового Верховного суду, є діючими суддями. Однак трапляються й ті, що вже встигли побути на пенсії, а тепер вирішили повернутися служити Феміді.

Знайомтесь, екс-суддя Вищого адміністративного суду – Сірош Микола Васильович. Микола Сірош почав свою кар’єру 1983-го року з посади судді Дніпровського районного суду. 2003 року Миколу Васильовича призначають суддею Вищого адміністративного суду, де він пропрацював 13 років, 2016-го подавши заяву про відставку. 22 вересня 2016 року Верховна рада України задовольняє заяву та звільняє Миколу Сіроша з посади. Однак уже за кілька місяців Микола Сірош вирішує повернуться до судочинства та подає свою кандидатуру на посаду судді нового Верховного суду. Ми вирішили перевірити з чим може бути пов’язана зміна планів судді Сіроша. Тим більше, за інформацією деяких ЗМІ прізвище Сіроша є в списку суддів, уже затвердженому президентом до нового ВСУ.

Суддя-пенсіонер із сумнівною нерухомістю подався до Верховного суду - фото 34394

Аналізуючи декларації Миколи Сіроша за 2013, 2014, 2015 роки, а також декларацію за 2016 рік, заповнену Сірошем уже по звільненню, ми бачимо, що основним доходом родини М.В. Сіроша є його заробітна плата судді. Дружина, згідно декларації, займається незалежною професійною діяльністю, за всі роки маючи дохід не більше 5 тис. грн на місяць. Вказані роки суддя Сірош також регулярно отримує матеріальну допомогу.

Суддя-пенсіонер із сумнівною нерухомістю подався до Верховного суду - фото 34395
Традиційно фактична майнова ситуація судді є значно цікавішою. Згідно е-декларації за 2015 рік суддя користується службовою квартирою площею 222 кв.м в Дарницькому районні Києва.
Суддя-пенсіонер із сумнівною нерухомістю подався до Верховного суду - фото 34396
У декларації за 2016 рік цієї квартири вже нема, однак, квартира такою ж площею у тому ж районні з’являється в декларації сина Миколи Сіроша – Дмитра, який працює суддею в Господарському суді Полтавської області, дата набуття цього приміщення сином – квітень 2015 року, а отже, очевидно, мова йде про одну й ту ж квартиру. Натомість у декларації за 2016 рік самого Миколи Сіроша ми бачимо квартиру площею 90 кв.м. в Києві, яка з 2016 року перебуває у користуванні судді.
Маючи квартиру в Києві, Микола Сірош з 2011 року орендує ще одну квартиру площею 327 кв. м. в елітному селищі Козин поблизу Києва, принаймні це випливає з його декларації.
Суддя-пенсіонер із сумнівною нерухомістю подався до Верховного суду - фото 34397
Згідно державного реєстру майнових прав, квартира в Козині знаходиться по вул. Київській, однак за цією адресою ми знайшли замість багатоквартирного будинку серію дорогих таунхаусів в котеджному містечку «Романово». Це пояснює завелику, як на пересічну квартиру, площу.
Суддя-пенсіонер із сумнівною нерухомістю подався до Верховного суду - фото 34398
Вартість такого таунхаусу становить біля 420 000$, про що свідчить оголошення продажу подібного будинку. Очевидно, що і оренда такого дорогого таунхаусу коштує чимало, однак в декларації судді Сіроша немає інформації щодо будь-яких фінансових видатків, з чого ми припускаємо, що орендує Микола Сірош котедж і квартиру площею 90 кв.м. в Києві безкоштовно.
Цікавою також є і ситуація із майном дружини: згідно декларації Олена Сірош володіє трьома нежитловими приміщеннями: два з них, площею 242 та 380 кв.м., знаходяться у селі Поляниця Івано-Франківської області, третє, площею 80 кв.м. – в Києві.
Суддя-пенсіонер із сумнівною нерухомістю подався до Верховного суду - фото 34399
З реєстру прав на нерухоме майно ми дізнаємося, що нежитловими приміщеннями в Поляниці є готельний комплекс в кількох метрах від підйомників гірськолижного курорту «Буковель».
Звертаємо увагу, що у 2011 році 448 кв.м. землі у Буковелі Сірош О.М. придбала за 44 800 грн., а у 2013 – 500 кв. м. за 50 000 грн., тобто по 1 000 грн. за кв. м. Очевидно, що такі ціни не відповідають дійсності.
Звісно, головне питання - походження коштів на придбання готельної нерухомості в найдорожчому гірськолижному курорті України. Можливо, підприємницька діяльність? Але, відповідно даних реєстру, підприємцем Сірош О.М. стала лише 25.01.2012, тобто вже після набуття у власність першого об’єкта.
У 2013 та 2014 роках вона заробила підприємницькою діяльністю лише по 60 000 грн. Згідно системи Youcontrol, у 2002-2012 роках Олена Сірош очолювала Комунальне підприємство із утримання зелених насаджень Дніпровського району м. Києва. Однак навряд робота в комунальному підприємстві може принести достатньо коштів для купівлі готельного комплексу. Отже, ні офіційно задекларовані доходи від підприємницької діяльності, ні її попередня робота не пояснюють походження коштів на купівлю котеджу у Буковелі.
Ще одне нежитлове приміщення площею 80 кв.м., власником якого є дружина судді, знаходиться в центрі Києва поблизу метро Арсенальна. Зазначена вартість придбання цього приміщення – 166 тис.грн. або трохи більше 20 тис. дол за курсом 2012 року. Однак ціна нерухомості в цьому будинку нині стартує від 2 000$ за 1 кв.м., отже очевидно, що дружині судді вкрай пощастило придбати нерухомість у центрі міста за такою привабливою ціною.
Викликає питання також і рухоме майно судді Миколи Сіроша. Згідно е-декларації за 2015 рік, дружина судді із 2009 року, а сам суддя із 2012-го користуються автомобілями Lexus LX 470 2007 р.в. та Mercedes-Benz 600 SEL 2000 р.в. відповідно
Як бачимо, декларація судді Миколи Сіроша залишила по собі чимало відкритих питань. Також не зрозуміло чому суддя вже за кілька місяців після свого звільнення за власним бажанням раптово вирішує знову повернутися до суддівства. Але незабаром судді Миколі Сірошу доведеться відповісти на ці та інші питання під час співбесіди до нового Верховного суду. Ну а ми активно стежитимемо за цим процесом.
 

Теги статьи:
Распечатать Послать другу
comments powered by Disqus
Бизнес политолога Чеснакова / 24.04.2017
Бизнес политолога Чеснакова
Бывший единоросс и член сурковской команды доверил управление своими компаниями … Подробнее
Схемы обогащения от героя Украины Станислава Войтовича / 21.04.2017
Схемы обогащения от героя Украины Станислава Войтовича
За видимым успехом многих сегодняшних бизнесменов зачастую кроется темное прошло… Подробнее
Мартыненко подозревают в причастности к растрате $17,28 млн / 20.04.2017
Мартыненко подозревают в причастности к растрате $17,28 млн
Экс-народного депутата Николая Мартыненко после задержания доставили в Националь… Подробнее
Кузбасский олигарх Александр Щукин - бандит, вымогатель и казнокрад / 18.04.2017
Кузбасский олигарх Александр Щукин - бандит, вымогатель и казнокрад
Бизнесмену и ещё троим фигурантам уголовного дела о вымогательстве акций разреза… Подробнее
Как избавились от непокорного Каддафи / 17.04.2017
Как избавились от непокорного Каддафи
Четыре года назад Запад проявил неслыханную солидарность с исламистами, чтобы из… Подробнее
Тайная резиденция главы группы ВТБ - Андрея Костина / 12.04.2017
Тайная резиденция главы группы ВТБ - Андрея Костина
Когда в «X-Land» наведывается сам глава Группы ВТБ – в одиночку или же с верной… Подробнее
Дворец за 2 млрд и «крыша» ФСБ — как обустроился в Москве беглый олигарх Курченко / 11.04.2017
Дворец за 2 млрд и «крыша» ФСБ — как обустроился в Москве беглый олигарх Курченко
Нанять охрану «больше, чем у Путина», купить White House в Жуковке за $35 млн, л… Подробнее
Гендиректор «Bunge Украина»: «Наша задача – сделать украинский рынок цивилизованным» / 10.04.2017
Гендиректор «Bunge Украина»: «Наша задача – сделать украинский рынок цивилизованным»
Как открытие рынка земли повлияет на аграрный сектор, каким образом к этому гото… Подробнее
ОПГ Мордва / 25.04.2017 / / Фото
loading...
Загрузка...
loading...
Загрузка...
Все статьи
Последние комментарии
Наши опросы
Где больше всего бандитов и коррупционеров?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте