НБУ відніс банк Мартиненка та Жванії до категорії проблемних

0

НБУ відніс банк Мартиненка та Жванії до категорії проблемних
НБУ відніс банк Мартиненка та Жванії до категорії проблемних

За даними джерела видання «НВ Бізнес», НБУ присвоїв статус проблемного для Діамантбанку через недостатність капіталу. Коли саме це відбулося, не уточнюється.

Нагадаємо, 20 квітня детективи НАБУ затримали та оголосили підозру акціонеру Діамантбанку, екс-нардепу Миколі Мартиненку (САП пропонує суду встановити альтернативу триманню під вартою внесення застави в сумі 300 млн грн).

У лютому агентство «Українські новини» з посиланням на власні джерела повідомляло, що НБУ відніс до проблемних 5 банків, серед яких і Діамантбанк.

Як писав Finbalance, тоді глава правління Діамантбанку Олег Ходачук цю інформацію спростовував, запевняючи, що «банк не є проблемним». Але він не спростовував (хоч і не підтвердив) неофіційні дані, за результатами стрес-тесту Діамантбанку потрібна докапіталізація (з урахуванням можливості довнесення забезпечення під кредити) на 2,5 млрд грн. Банкір запевняв, що в Діамантбанку «немає і не буде негативного капіталу».

Діамантбанк входить у другу двадцятку банків за обсягом активів. У лютому НБУ повідомляв, що банки з цієї групи повинні вийти на показник адекватності капіталу 5% до кінця березня. Однак Нацбанк випросив в МВФ місячну відстрочку для їх докапіталізації – тобто до кінця квітня.

За даними АУБ, регулятивний капітал Діамантбанку на 01 березня склав 77,1 млн грн (на 01 січня було 225,3 млн грн).

03 квітня Finbalance звернувся до глави правління Діамантбанку Олега Ходачука з питанням щодо значення нормативу Н2 в цьому банку на кінець березня. Відповіді ми так і не отримали.

Водночас тоді О. Ходачук, коментуючи рішення зборів акціонерів від 24 лютого щодо збільшення статутного капіталу банку на 750 млн грн (у якій має взяти участь і М. Мартиненко), констатував, що «гроші вже поступають на рахунки акціонерів». «У відповідності до графіку емісії, вони мають бути зараховані на викуп акцій з 24 квітня», - уточнив банкір.

За даними НБУ, на 01 січня 2017 року М. Мартиненко офіційно з`явився серед бенефіціарів Діамантбанку, щоправда, з часткою лише 2,48% (тоді як Д. Жванія й раніше фігурував в офіційному переліку акціонерів банку). До цього М. Мартиненко вважався одним з "неофіційних" власників Діамантбанку.

У грудні О. Ходачук у коментарі для Finbalance зазначав, що питання конфлікту між акціонерами Діамантбанку «вичерпане, наразі не існує його, принаймні, щодо Діамантбанку». «Інформацією щодо відносин акціонерів по іншим питанням не володію», - зазначив тоді О. Ходачук. Водночас у січні судові спори в цій історії тривали (детальніше про це – в т.ч. супровідне кримінальне провадження, боротьбу за посаду глави правління, нюанси з докапіталізацією – читайте тут).

За даними НБУ, на 01 січня статутний капітал Діамантбанку лишився на тому ж рівні, на якому він був на 01 жовтня – 210 млн грн. Така ж сума наразі значиться в держреєстрі юросіб та фізосіб-підприємців. Разом з тим, у статистиці Нацбанку торішній внесок акціонерів Діамантбанку на 300 млн грн був у графі «інший додатковий капітал».

Нацкомісія з цінних паперів і фондового ринку повідомляла, що 29 грудня ухвалила рішення щодо реєстрації звіту про результати приватного розміщення акцій Діамантбанку. Це відбулося після того, як 04 жовтня НКЦПФР відмовила в реєстрації звіту про результати приватного розміщення акцій Діамантбанку. Прес-служба Діамантбанку тоді заявляла, що НБУ зарахував відповідний внесок на 300 млн грн в основний (але не статутний, - ред.) капітал.

О. Ходачук в коментарі для Finbalance щодо рішення НКЦПФР від 29 грудня зазначав, що воно стосується саме згаданого випуску акцій на 300 млн грн. «Раніше не надали один документ (аудиторський висновок), тому тоді комісія по формальним причинам відмовила. Зараз всі документи повністю дали, і НКЦПФР все зареєструвала», - констатував банкір.

Неофіційно учасники банківського ринку припускали, що рішення НКЦПФР від 04 жовтня могло бути пов’язане зі згаданим конфліктом між акціонерами банку та/або з «нюансами» в походжені коштів, які, можливо, не дозволяли зарахувати відповідні кошти в «статутник».


Теги статьи:
Распечатать Послать другу
comments powered by Disqus
Бизнес политолога Чеснакова / 24.04.2017
Бизнес политолога Чеснакова
Бывший единоросс и член сурковской команды доверил управление своими компаниями … Подробнее
Схемы обогащения от героя Украины Станислава Войтовича / 21.04.2017
Схемы обогащения от героя Украины Станислава Войтовича
За видимым успехом многих сегодняшних бизнесменов зачастую кроется темное прошло… Подробнее
Мартыненко подозревают в причастности к растрате $17,28 млн / 20.04.2017
Мартыненко подозревают в причастности к растрате $17,28 млн
Экс-народного депутата Николая Мартыненко после задержания доставили в Националь… Подробнее
Кузбасский олигарх Александр Щукин - бандит, вымогатель и казнокрад / 18.04.2017
Кузбасский олигарх Александр Щукин - бандит, вымогатель и казнокрад
Бизнесмену и ещё троим фигурантам уголовного дела о вымогательстве акций разреза… Подробнее
Как избавились от непокорного Каддафи / 17.04.2017
Как избавились от непокорного Каддафи
Четыре года назад Запад проявил неслыханную солидарность с исламистами, чтобы из… Подробнее
Тайная резиденция главы группы ВТБ - Андрея Костина / 12.04.2017
Тайная резиденция главы группы ВТБ - Андрея Костина
Когда в «X-Land» наведывается сам глава Группы ВТБ – в одиночку или же с верной… Подробнее
Дворец за 2 млрд и «крыша» ФСБ — как обустроился в Москве беглый олигарх Курченко / 11.04.2017
Дворец за 2 млрд и «крыша» ФСБ — как обустроился в Москве беглый олигарх Курченко
Нанять охрану «больше, чем у Путина», купить White House в Жуковке за $35 млн, л… Подробнее
Гендиректор «Bunge Украина»: «Наша задача – сделать украинский рынок цивилизованным» / 10.04.2017
Гендиректор «Bunge Украина»: «Наша задача – сделать украинский рынок цивилизованным»
Как открытие рынка земли повлияет на аграрный сектор, каким образом к этому гото… Подробнее
loading...
Загрузка...
loading...
Загрузка...
Все статьи
Последние комментарии
Наши опросы
Где больше всего бандитов и коррупционеров?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте