Як живуть наші слуги Феміди: Апеляційний суд

0

Як живуть наші слуги Феміди: Апеляційний суд
Як живуть наші слуги Феміди: Апеляційний суд
Без автівок та без квартир -- їздять маршрутками, а живуть -- де?

Перша хвиля люстрацiї, пiд яку пiдпадали суддi, закiнчилася. Суддi подали на перевiрку декларацiї про доходи. Тих слуг Фемiди, якi не подали своїх документiв для перевiрки, обiцяють звiльнити автоматично.

Раніше ми проаналiзували декларацiї тих, хто судить у Львiвському апеляцiйному адмiнiстративному судi. Переглядаючи цi документи, можна зрозумiти, що слуги Фемiди у нас не бiдують. Дорогi автiвки, сотнi квадратних метрiв нерухомостi та землi, немалi зарплати, ще й матерiальна допомога ледь не кожному. Важко збагнути, чому серед суддiв трапляються такi, якi беруть хабарi...

Сьогоднi ми вибрали найцiкавiше з декларацiй суддiв Апеляцiйний суду областi.

 У Апеляцiйному судi у Львiвськiй областi майже всi суддi отримують матерiальну допомогу в розмiрi 12 617 гривень, їздять автiвками "Мiцубiшi", "Нiссан" "Хюндай" i "Тойота", отримують по 150 гривень на мiсяць за викладацьку роботу, а якщо "наколядовують" подарунки, то хiба по 20 гривень. Однак, заповнюючи декларацiї, не всi чомусь були в рiвних умовах -- вони мали рiзнi бланки. В одних є пункт iз можливiстю iнформування про нову власнiсть, набуту 2013 року, в iнших -- нема, хоч нова власнiсть таки наявна.

Голова суду, Петро Каблак, видiляється з-помiж iнших тим, що володiє аж кiлькома автiвками. Їх у нього чотири: "Мазда", "Тойота Королла", ВАЗ-2106 та "Хюндай Санта-Фе". Правда, як зазначив сам голова Апеляцiйного суду, остання -- єдиною, яка перебуває в користуваннi. А ще у власностi сiм’ї пана Каблака (крiм нього, зазначено дружину i сина) квартира на 82,5 i гараж на 13,6 "квадрата". Заробив за рiк пан Каблак 239 494 гривнi.

Ще по чотири транспортнi засоби є у сiм’ях суддiв Володимира Бакуса ("Нiссан Жук", "Мiцубiшi Ланцер", "Пежо 405" та "Москвич 2140") та Наталiї Курiй ("Тойота Королла", "Сузукi Гранд Вiтара", "Фiат Добло" та мопед "Алегра").

Апеляцiйний суд ностальгiйний. Чимало тутешнiх "небожителiв" мають старi радянськi автiвки -- ВАЗи, УАЗи, ЛУАЗи-"волинянки". Та найцiкавiше, що аж 14 суддiв з усiх 63-х, насамперед секретарi обох палат, цивiльної i кримiнальної, Свiтлана Шашкiна та Iгор Танечник вiдповiдно, взагалi не задекларували автiвок. Невже їздять маршрутками?

Найбiльшим офiцiйним сукупним доходом за 2013-й серед колег видiляється Iрина Партика, яка, вочевидь, на пару з чоловiком завдяки зарплатi й продажу нерухомостi чи автiвки (533 000 грн.) заробила 1,006304 млн. грн. Та в сiм’ї панi Партика має найвищу рiчну зарплату -- 266 914 грн. Ще в цiєї родини є автiвка "Опель Вектра" 1988 року, квартира на 74 "квадрати", дiлянки на 700 i 520 квадратних метрiв, а також дача на 224 квадратнi метри.

Видно, найпрацьовитiший в Апеляцiйному судi -- заступник голови суду Богдан Гриновець, у якого за 2013-й найвища зарплатня -- 304 748 гривень. Ще 66 426 гривень вiн задекларував як "iншi види доходiв", щоправда, не уточнив, якi саме. У пана Гриновця з дружиною земельнi дiлянки на 31 463 та 80 "квадратiв", будинок на 74,3, квартира на 71 i гараж на 18 квадратних метрiв, автiвка "Тойота Кемрi" 2008 року й 44 684 грн. у банку, з них у 2013-му суддi вдалося заощадити тiльки 1200 грн.

Земельна дiлянка, дача на нiй, а ще квартира у Львовi -- такою є звична нерухома власнiсть тутешнiх суддiв. Виняток -- Свiтлана Бойко, яка 2013-го не мала нерухомостi, а лише автiвку "Мазда 6". Нi квартирою, нi будинкою не володiє i Свiтлана Копняк, у якої, щоправда, на сiм’ю записана дiлянка 0,1 гектара. А ось бiльш скрупульознi колеги цих суддiв записували орендованi квадратнi метри та ще й навiть плату за них.

Звичайно, є в апеляцiйному i такi суддi, якi мають квартир та дiлянок бiльше за iнших. Як от Ярослав Левик з трьома дiлянками, суддя Надiя Шумська, у котрої в такiй же сiмейнiй власностi цiла "вiлла" аж на 400 "квадратiв".

Заступник голови суду Василь Ревер iз зарплатою 249 632 гривнi видiлився найбiльшою квартирою -- 189,7 кв. м. Суддя
їздить "Тойотою Авенсiс" 2005 року. Викладацькою роботою пан Ревер заробив смiшнi 12 289 гривень, разом iз дружиною i сином має в банку 45 117.

В iншого заступника, Тадея Пайонкевича, -- другий за величиною в судi сiмейний будинок на 358 "квадратiв". До слова, у цього суддi не зiйшлися цифри з декларацiєю дружини -- Галини Мельник, яка працює в Апеляцiйному господарському судi. Вона згадала квартиру на 66 "квадратiв", у той час як Пайонкевич -- аж на 78. Крiм того, панi Мельник вказала, що у фiнустановах має 50 000 гривень, її чоловiк назвав бiльшу суму -- 60 400.

Серед гаражiв видiляється метражем гараж суддi Василя Головатого. Якщо один з них порiвняно невеликий -- 23,5 кв. м, то iнший можна легко прирiвняти до немалої квартири -- 44,8 кв. м. Ненабагато вiдстав Iван Гуцал, у котрого гараж на 43 "квадрати".

Суддя Володимир Гаврилов має в банку рекордну, як на колег з Апеляцiйного суду, суму -- майже пiвтора мiльйона гривень. З них 300 тисяч вiн вклав у 2013-му. Натомiсть бiльшiсть його колег чомусь iгнорують банки, зате застраховують як членiв сiм’ї, так i себе на суму вiд 100 до 6000 гривень. Троє суддiв навiть прорекламували у декларацiях одну i ту ж страхову фiрму.

А от великi подарунки вийшли з моди. Найбiльший дарунок (також це мiг бути виграш чи приз) отримала донька суддi Галини Михайлишин -- 281 452 гривнi.

Працiвники Апеляцiйного суду справно використовують графу зi словами "iншi доходи". Тут i доходи на десятки та сотнi тисяч, i нерухомiсть. Що за цими словами -- чомусь не пояснюють.

Але найдивнiшим є ставлення суддiв до елементарного пункту, де йдеться про утримання майна. Аж 27 представникiв Апеляцiйного суду на чолi з головою Каблаком проiгнорували цей пункт. Невже слуги Фемiди не оплачують комунальних послуг, не ремонтують квартири чи автiвки?

Юлiя КУРIЙ, Юлiя ГОЛОДРИГА, Уляна ВIТЮК, Богданна МАРТИНИК, Тарас ВАРХОЛЯК

* до речi

Якщо Вам вiдомо про iнше майно згаданих у цьому матерiалi суддiв, яке не описане у статтi, телефонуйте, будь ласка, до редакцiї за номером 297-47-01.

lvivexpres.com


Теги статьи:
Распечатать Послать другу
comments powered by Disqus
Петренко соврал, что не знает "смотрящего" за Минюстом Довбенко / 17.10.2017
Петренко соврал, что не знает "смотрящего" за Минюстом Довбенко
Министр юстиции Павел Петренко отрицает знакомство с так называемым серым кардин… Подробнее
Максим Мартынюк: выгодный бизнес на государственной службе / 06.10.2017
Максим Мартынюк: выгодный бизнес на государственной службе
Состоянию многих украинских чиновников, а тем более министров, вполне могут поза… Подробнее
Бандит и уголовник Юрий Гущин и его Гута-банк продолжают свою бандитскую деятельность в России / 04.10.2017
Бандит и уголовник Юрий Гущин и его Гута-банк продолжают свою бандитскую деятельность в России
Юрий Гущин, основатель компании группа «Гута», родился 1 августа 1944 года в пос… Подробнее
«СБУ» или Самый Большой Улов Валентина Наливайченко. Часть 1 / 02.10.2017
«СБУ» или Самый Большой Улов Валентина Наливайченко. Часть 1
Почти пять лет на должности, два срока в кресле руководителя одного из самых сек… Подробнее
Юлмарт - банкрот: Костыгин под следствием / 02.10.2017
Юлмарт - банкрот: Костыгин под следствием
Совладелец онлайн-ретейлера пытается запустить процедуру банкротства компании по… Подробнее
Бизнес на крови: Корбан и Филатов загубили тысячи судеб ради рейдерского захвата ТЭЦ / 29.09.2017
Бизнес на крови: Корбан и Филатов загубили тысячи судеб ради рейдерского захвата ТЭЦ
Иловайский котел – самая трагическая глава в истории независимой Украины. Только… Подробнее
Владелец Glorax Development Андрей Биржин: Путин - главная угроза для России! Он ведет страну к катастрофе! / 29.09.2017
Владелец Glorax Development Андрей Биржин: Путин - главная угроза для России! Он ведет страну к катастрофе!
Беглый олигарх и владелец Glorax Development Андрей Биржин находящийся сейчас в … Подробнее
Цена катастрофы от Zlocci: поддельная реклама фэйковой обуви Злочевского / 28.09.2017
Цена катастрофы от  Zlocci: поддельная реклама фэйковой обуви Злочевского
Представьте себе такую ситуацию: днями и ночами вы убиваете кайманов и аллигатор… Подробнее
loading...
Загрузка...
loading...
Загрузка...
Все статьи
Последние комментарии
Наши опросы
Где больше всего бандитов и коррупционеров?
Правительство
4523 (36%)
Администрация Президента
3769 (30%)
Суды
1444 (11%)
Прокуратура
943 (7%)
Полиция
1188 (9%)
ФСБ
664 (5%)

Вы уже принимали сегодня участие в этом опросе!

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте