Про що Ляшко домовився з Шокіним

0

Про що Ляшко домовився з Шокіним
Про що Ляшко домовився з Шокіним

Схоже, корупційна епопея з "радикалом" Ігорем Мосійчуком невдовзі закінчиться так, як закінчувалась досі більшість подібних справ, тобто нічим.

Адже сьогодні, позбавлений депутатської недоторканності та арештований два місяці тому політик де-факто опинився на волі. Учора Печерський суд Києва так і не продовжив Мосійчуку термін утримання під вартою, а наступне засідання служителів Феміди відбудеться лише у вівторок. Тобто справу соратника Олегя Ляшка свідомо спускають на гальмах, що може свідчити про досягнення якихось домовленостей між лідером "радикалів" та Генпрокуратурою. Політичні дивіденди від такої угоди може отримати Банкова, якщо Олег Ляшко перестане критикувати команду президента в обмін на свободу свого депутата. Однак, такі домовленості унеможливлять проведення гучних і не дуже антикорупційних процесів в майбутньому.

Щоб звільнити з-під варти свого соратника, "Радикальна партія" розіграла класичну комедію, в якій арештований Ігор Мосійчук "відчув" різке погіршення здоров’я та "потребує" термінової хірургічної допомоги. Можливо, так воно і є, але ніде в Кримінальному чи Кримінально-процесуальному кодексі не написано, що така причина є достатньою підставою для звільнення підозрюваного. Тим більше, якщо це депутат, який, за версією ГПУ, відкрито вимагав хабарі і використовував своє службове становище для особистого збагачення. Але в Печерському суді Києва вирішили інакше. Тобто, даруйте за каламбур, там вирішили нічого не вирішувати у питанні про продовження утримання під вартою Ігоря Мосійчука, термін арештуякого закінчився учора. Судді порадились і прийшли до висновку, що їм потрібен ще час на роздуми – до 17 листопада. Відтак, сьогодні і завтра підозрюваний депутат буде на волі. Чи ляже він в цей час під ніж хірурга, а чи станеться диво і він раптово одужає і чкурне кудись за кордон – залишається на його особистий вибір. Адже де-юре держава не має права приставляти до нього вартових. 

Всі силовики чудово розуміють, що бурхлива антикорупційна кампанія влади, це вже навіть не імітація, а повна профанація. І такий підхід завдає серйозного удару по правоохоронній вертикалі в цілому

Зрештою, такий сценарій боротьби з корупціонерами вже став поганою традицією в післяреволюційній Україні. І якщо справа Мосійчука донедавна залишалась бодай одним номінальним прикладом імітації такої боротьби, то його звільнення може мати для влади доволі фатальні наслідки. По-перше, це реакція вітчизняної силової вертикалі на те, як Мосійчук преспокійно опинився на волі. Після цього ніякий прокурор, слідчий чи суддя не візьмуться за подібні справи взагалі. Вони будуть хворіти, брати самовідвід, зволікати з прийняттям рішень, тобто робити все можливе, щоб уникнути будь-якої відповідальності за відповідну справу. Адже всі силовики чудово розуміють, що бурхлива антикорупційна кампанія влади, це вже навіть не імітація, а повна профанація. І такий підхід завдає серйозного удару по правоохоронній вертикалі в цілому. Про якусь нормальну співпрацю між різними підрозділами різних правоохоронних органів тепер не може бути й мови, оскільки всі чудово знають, чим закінчиться будь-яка антикорупційна і  інші справи – нічим.

По-друге, політична лояльність Олега Ляшка, яку, вочевидь, він виміняв на свободу свого соратника, навряд чи триватиме довго. Вся кар’єра цього політичного хамелеона свідчить про те, що він готовий співпрацювати чи виконувати завдання будь-кого, не зважаючи суть питань, які йому доводиться вирішувати та табір, який представляє його замовник. Так, ще в епоху правління Януковича Ляшко активно співпрацював з керівником його адміністрації Сергієм Льовочкіним. Пізніше, після зміни влади в країні, головний "радикал" країни поступив на службу до команди Ріната Ахметова, для якого, серед іншого, вів активну інформаційну війну проти Ігоря Коломойського. А зараз, судячи з останньої риторики Ляшка, він пішов на зближення з Банковою. І, звільнення Мосійчука може бути опосередкованим підтвердженням такої співпраці. Але це лише ситуативний союз і як тільки лідер "Радикальної партії" отримає вигіднішу пропозицію, він не вагаючись розпочне нову війну проти президентської команди. І, що найцікавіше, Банкова вже не зможе відіграти історію з тим таки Ігорем Мосійчуком назад, мовляв, якщо Ляшко перестає з нами співпрацювати, ми знову арештовуємо Мосійчука. Адже за таких умов вступить в дію пункт перший – неготовність силовиків брати на себе відповідальність за ведення резонансних справ і на цьому нова антикорупційна атака влади захлинеться.

http://www.dsnews.ua/


Теги статьи:
Распечатать Послать другу
comments powered by Disqus
Для сокрытия доходов Насиров создал «финансовую империю», которая насчитывает более 60 компаний / 12.12.2017
Для сокрытия доходов Насиров создал «финансовую империю», которая насчитывает более 60 компаний
Для сокрытия доходов отстраненный от должности главы Государственной фискальной … Подробнее
Банкинг Игоря Юсуфова: деньги ВТБ и аффилированный заём? / 11.12.2017
Банкинг Игоря Юсуфова: деньги ВТБ и аффилированный заём?
Одним из наших ключевых героев стал миллиардер из списка Forbes, владелец группы… Подробнее
Проворовавшийся олигарх Жеваго хочет купить телеканал Яценюка / 04.12.2017
Проворовавшийся олигарх Жеваго хочет купить телеканал Яценюка
Народный депутат и украинский олигарх Константин Жеваго намерен приобрести телек… Подробнее
Экспобанк - финансовая пирамида Игоря Кима / 04.12.2017
Экспобанк - финансовая пирамида Игоря Кима
Банкир переступает стоп-линию? Его финансовая пирамида идёт к краху? Подробнее
Экс-министра энергетики Игоря Юсуфова обвиняют в заказном убийстве известного бизнесмена / 03.12.2017
Экс-министра энергетики Игоря Юсуфова обвиняют в заказном убийстве известного бизнесмена
На минувшей неделе австрийский суд отказался экстрадировать в Россию одного из с… Подробнее
Воровство, грабежи и убийства: как львовский бандит Ростислав Кисиль умело маскируется под уважаемого бизнесмена / 29.11.2017
Воровство, грабежи и убийства: как львовский бандит Ростислав Кисиль умело маскируется под уважаемого бизнесмена
Уже почти месяц прошел с тех пор, как трудовой коллектив государственного предпр… Подробнее
Владимир Ресин - отец тотальной коррупции и кумовства / 28.11.2017
Владимир Ресин - отец тотальной коррупции и кумовства
25 апреля 2014 года участники дорожного движения и прохожие на столичном Кутузов… Подробнее
Модульбанк выгодный банк для торговли инсайдами ЦБ или просто место, где Аветисян может отсидеться / 26.11.2017
Модульбанк выгодный банк для торговли инсайдами ЦБ или просто место, где Аветисян может отсидеться
Интернет-услуги все больше проникают в банковский бизнес. Не обошло увлечение со… Подробнее
loading...
Загрузка...
loading...
Загрузка...
Все статьи
Последние комментарии
Наши опросы
Где больше всего бандитов и коррупционеров?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте