"УКРСОЦБАНК" ПОРУШИВ НИЗКУ НОРМАТИВІВ – ПО КАПІТАЛУ, ЛІКВІДНОСТІ, ВАЛЮТНІЙ ПОЗИЦІЇ

0

"УКРСОЦБАНК" ПОРУШИВ НИЗКУ НОРМАТИВІВ – ПО КАПІТАЛУ, ЛІКВІДНОСТІ, ВАЛЮТНІЙ ПОЗИЦІЇ
"УКРСОЦБАНК" ПОРУШИВ НИЗКУ НОРМАТИВІВ – ПО КАПІТАЛУ, ЛІКВІДНОСТІ, ВАЛЮТНІЙ ПОЗИЦІЇ

Згідно зі звітністю Укрсоцбанку (наразі/поки що працює під брендом Unicredit Bank), за підсумками І кварталу 2016 року значення окремих економічних нормативів та лімітів загальної відкритої валютної позиції банку, не відповідали нормативним вимогам НБУ. Зокрема

- норматив достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) не відповідає нормативним вимогам починаючи з березня 2016 року, - станом на кінець дня 31 березня 2016 року значення складає 6,77% при нормативному значенні не менше ніж 10%;

- норматив короткострокової ліквідності (Н6) - станом на кінець дня 31 березня 2016 року значення складав 45,48% при нормативному рівне не менше ніж 60%;

- норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) – не відповідає нормативним вимогам починаючи січня 2016 року, станом на кінець дня 31 березня 2016 року значення складало 90,53% при нормативному рівні не більше ніж 25%;

- ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції банку (Л13-1) - станом на кінець дня 31 березня 2016 року значення складав 166,59% при нормативному рівне не більше ніж 0,1%;

- ліміт загальної короткої відкритої валютної позиції банку (Л13-2) - станом на кінець дня 31 березня 2016 року значення складав 13,02% при нормативному рівне не більше ніж 10%.

«У зв’язку з порушенням вище вказаних нормативів у березні 2016 року банком була підписана угода з Національним банком України «Про вжиття заходів щодо забезпечення дотримання нормативів поточної та короткострокової ліквідності Н5 і Н6, ліміту загальної довгої відкритої валютної позиції Л13-1 та зменшення обсягу негативно класифікованих активів ПАТ «Укрсоцбанк» , яка містить в собі плани приведень нормативів Н5, Н6, Л13-1 у відповідність до вимог, встановлених Національним банком а також план зменшення обсягу негативно класифікованих активів», - констатується в звітності Укрсоцбанку.

Довідково: 

Як писав Finbalance, зі звітності "Укрсоцбанку" випливає, що в І кварталі 2016 року обсяг гривневих коштів юросіб у ньому впав на 1,75 млрд грн (-19,6%), а валютних – на 32,1 млн дол. (-18,1%). При цьому депозитний портфель фізосіб теж скоротився, але не так суттєво: обсяг гривневих вкладів населення зменшився на 203,2 млн грн. (-3,4%), а валютних – на 8 млн дол. (-2,5%).

"Укрсоцбанк" публічно скаржився, що СБУ "спонукає" його клієнтів переходити на обслуговування в держбанки під приводом того, що цю фінустанову поглинає "Альфа-Груп" (в Україні контролює в т.ч. "Альфа-банк"). 

За підсумками І кварталу-2016 "Укрсоцбанк" задекларував прибуток на рівні 96,8 млн грн (тоді як у січні-березні минулого року був збиток 1,6 млрд грн). Це відбулося, насамперед, через кардинальне зменшення відрахувань у резерви під знецінення кредитів та коштів в інших банках, які склали лише 70,4 млн грн, тоді як торік у цей період було 1,025 млрд грн. Водночас у І кварталі-2016 чистий процентний дохід "Укрсоцбанку" - лише 69,8 млн грн., що в 4,9 разів менше, ніж у І кварталі-2015 (342,3 млн грн). 

Знову ж таки, як писав Finbalance, у 2015 році збиток "Укрсоцбанку" був 3,22 млрд грн. (у 2014 році – 3,38 млрд грн). Ключові передумови – значні відрахування до резерву під знецінення кредитів, заборгованості клієнтів та інших фінансових зобов’язань, попри те, що вони скоротилися майже вдвічі в порівнянні з 2014 роком – до 2,23 млрд грн. з 4,25 млрд грн. Крім того, вагомий вплив мав негативний результат від переоцінки іноземної валюти – 1,86 млрд грн. (у 2014 році – 1,57 млрд грн).

Зі статистики АУБ випливає, що в грудні «Укрсоцбанк» скоротив торішній збиток майже на 6,5 млрд грн., тоді як ще за 11 місяців-2015 року він був 9,7 млрд грн. Тобто фактично в останній місяць минулого року банк ніби отримав прибуток на вказану суму. Прес-служба «Укрсоцбанку» не відповіла на запит Finbalance з цього приводу. Разом з тим у ВТБ Банку, коментуючи свою подібну ситуацію, пояснювали це статистичним ефектом від переходу на міжнародні стандарти фінзвітності.

В аудиторському ж висновку компанії Deloitte до звітності «Укрсоцбанку» за 2015 рік звертається увага, що на 31 грудня 2015 року банк відобразив резерв на покриття збитків від зменшення корисності кредитів та заборгованості клієнтів у сумі 19,68 млрд грн. А також вказується, що керівництво банку «не застосовувало послідовно методологію оцінки застави за кредитами з виявленими ознаками зменшення корисності на колективній основі та прогнозування грошових потоків за кредитами з виявленими ознаками зменшення корисності на індивідуальній основі».

«Якби керівництво послідовно враховувало ринкову вартість застави за кредитами з виявленими ознаками зменшення корисності на колективній основі і додаткові показники знецінення, такі як прострочені платежі, за кредитами з виявленими ознаками зменшення корисності на індивідуальній основі, загальна сума резерву на покриття збитків від зменшення корисності кредитів та заборгованості клієнтів збільшилась би на 3,55 млрд грн.

Відповідно, відрахування до резерву під знецінення кредитів та заборгованості клієнтів та інших фінансових зобов’язань та збиток за рік збільшилися б на 3,55 млрд грн. та власний капітал банку зменшився б на 3,55 млрд грн. відповідно», - констатується в документі.

Як резюме з аудиторського висновку: «Здатність банку продовжувати діяльність в значній мірі залежить від подальшої фінансової підтримки акціонерів».

Наприкінці лютого ця фінустанова повідомила, що погодила з НБУ план докапіталізації на 10,65 млрд грн (3,8 млрд грн до 1 квітня; 4,1 млрд грн до 1 вересня; 2,75 млрд грн до 1 січня 2018 року).

31 березня збори акціонерів "Укрсоцбанку" ухвалили рішення про збільшення його статутного капіталу на 3,8 млрд грн. 06 квітня правління фінустанови затвердило результати нарощування «статутника» на вказану суму. 99.99% акцій відповідного випуску придбав УніКредит Банк Австрія АГ. Торік навесні Укрсоцбанк був докапіталізований на 500 млн дол. через переоформлення в капітал кредитів, раніше отриманих Укрсоцбанком від групи Unicredit.

На кінець І кварталу значення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу в Укрсоцбанку, як зазначалося вище, було 6,77%.

Нагадаємо, "Альфа-Груп" та Unicredit Group підписали угоду, в рамках якої в обмін на 100% акцій «Укрсоцбанку» UniCredit отримає міноритарну частку в ABH Holdings в розмірі 9,9%. Як зазначали в ABH Holdings S. A., після завершення цієї угоди «Укрсоцбанк» буде об`єднаний упродовж декількох років з «Альфа-банком».

За оцінками групи Unicredit, її втрати після продажу української "дочки" для "Альфа-Груп" склали 300 млн євро. 

finbalance.com.ua


Теги статьи:
Распечатать Послать другу
comments powered by Disqus
Хроники большого дерибана: как Зиявудин Магомедов и Игорь Юсуфов аэропорт «Домодедово» делили / 16.11.2017
Хроники большого дерибана: как Зиявудин Магомедов и Игорь Юсуфов аэропорт «Домодедово» делили
В 2011 году Россия пережила очередное ужасное потрясение – теракт в аэропорту «Д… Подробнее
Ольга Сечина ушла к гламурному итальянцу / 15.11.2017
Ольга Сечина ушла к гламурному итальянцу
Францеско Провеццано дороже всей «Роснефти» Подробнее
Facebook отреагировал на дулю Хомутынника / 13.11.2017
Facebook отреагировал на дулю Хомутынника
Многих украинцев возмутили подобные действия Подробнее
Проворовавшийся девелопер Андрей Биржин взялся за строительство финансовой пирамиды / 09.11.2017
Проворовавшийся девелопер Андрей Биржин взялся за строительство финансовой пирамиды
Три года, согласно распоряжению главы государства, отведено российским девелопер… Подробнее
Наркожеребец Ключарев: «жидкий экстази», VIP-проститутки, оружие, Иванка Трамп и принцесса Йоркская / 09.11.2017
Наркожеребец Ключарев: «жидкий экстази», VIP-проститутки, оружие, Иванка Трамп и принцесса Йоркская
Британский шофер заснял групповые секс-трипы главы авиакомпании Red Wings Подробнее
Брат Ровшана Ленкоранского предложил турецкому мафиози 5 млн долларов за голову Гули / 09.11.2017
Брат Ровшана Ленкоранского предложил турецкому мафиози 5 млн долларов за голову Гули
Намика Джаниева задержали, когда он обсуждал с лидером турецкой группировки «Шир… Подробнее
Подчиненных Остапа Семерака поймали на браконьерстве / 06.11.2017
Подчиненных Остапа Семерака поймали на браконьерстве
"Природоохранители" организовали охоту на редких краснокнижных животных прямо на… Подробнее
Аудит выявил в Национальном авиационном университете нарушений на 104,1 млн / 04.11.2017
Аудит выявил в Национальном авиационном университете нарушений на 104,1 млн
В ходе ревизии в Национальном авиационном университете и его четырех структурных… Подробнее
"Властелин вкуса" Евгений Пригожин планирует задушить петербургские СМИ / 02.11.2017
"Властелин вкуса" Евгений Пригожин планирует задушить петербургские СМИ
«Кремлевский повар» Пригожин готов купить издания «Фонтанка» и «Деловой Петербур… Подробнее
loading...
Загрузка...
loading...
Загрузка...
Все статьи
Последние комментарии
Наши опросы
Где больше всего бандитов и коррупционеров?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте